رادیو نانو چیست؟

«رادیو نانو» بخش ویژه‌ای از پایگاه اینترنتی نانوسان است که با هدف انتشار مطالب علمی و آموزشی فناوری نانو در قالب فایل‌های صوتی راه‌اندازی شده است. در این بخش از پایگاه اینترنتی نانوسان گفتگوهای متخصصان، مدیران و کارشناسان علوم و وفناوری نانو که از طریق شبکه‌های رادیوی منشر شده است را می‌توانید دریافت کنید. همچنین در این بخش فایل‌های صوتی که توسط نانوسان تولید و منتشر شده‌اند نیز قابل دسترس هستند.

 

کاربردهای فناوری نانو در آشپزخانه؛ بخش سوم

1393/04/120 دیدگاه این برنامه 6721 بار تا کنون شنیده شده است

این سومین فایل از سری فایل‌های صوتی کاربردهای فناوری نانو در آشپزخانه است. در این فایل که آخرین فایل این مجموعه هم هست، به موضوع کاربردهای فناوری نانو در وسایل و تجهیزات مورد استفاده در آشپزخانه اشاره شده است.

 

 

کاربردهای فناوری نانو در آشپزخانه؛ بخش دوم

1393/04/052 دیدگاه این برنامه 3331 بار تا کنون شنیده شده است

اواخر خردادماه، بخش اول فایل صوتی گفتگو با دکتر فرشاد صالحی را در بخش «رادیو نانو» منتشر کردیم که در آن به کاربردهای فناوری نانو برای حفظ عمر مواد غذایی اشاره شد. در بخش دوم، به کاربردهای فناوری نانو در شینده‌ها و عملکرد آن در بهداشت عمومی را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

 

 

کاربردهای فناوری نانو در آشپزخانه؛ بخش اول

1393/03/291 دیدگاه این برنامه 3775 بار تا کنون شنیده شده است

شاید تا به امروز مطالب بسیاری در خصوص کاربردهای فناوری نانو در آشپزخانه و ظروف و تجهیزات این بخش از خانه شنیده باشید؛ اما آیا واقعا این کاربردها تجاری شده‌اند؟ آیا به کارگیری فناوری نانو در ظروف آشپزخانه برای ما خطرناک هستند؟ چه محصولاتی امروز در بازار ایران و جهان وجود دارد که از ویژگی‌های فناوری نانو بهره برده باشند؟...

 

 

پیشرفت‌های ایران در زمینه نانوپزشکی و نانوداروها

1391/05/152 دیدگاه این برنامه 50192 بار تا کنون شنیده شده است

امروزه در ایران شاهد تولید محصولات نوینی هستیم که براساس فناوری نانو تولید شده و در دسترس مردم قرار گرفته‌اند که از جمله آنها می توان به نانوداروها اشاره کرد که ایران توانسته موفقیت‌هایی را در این زمینه بدست بیاورد. در این برنامه می‌توانید شنونده صحبت‌های دکتر سید مهدی رضایت رئیس کمیته نانوفناوری سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت باشید و از پیشرفت‌های ایران در این حوزه بیشتر آشنا و مطلع شوید.

 

 

از نانو اپتیک چه می‌دانید؟

1390/06/026 دیدگاه این برنامه 7602 بار تا کنون شنیده شده است

در این برنامه، توضیحات تخصصی دکتر محمدی، استاد یار فیزیک دانشگاه خلیج فارس را در خصوص نانو اپتیک ها یا اصطلاحاً نانو آنتن ها می توانید بشنوید.

 

 

جایگاه الکترونیک در دنیای فناوری نانو

1389/02/232 دیدگاه این برنامه 5540 بار تا کنون شنیده شده است

زمانی که قرن بیستم آغاز شد، افراد معمولی بسیار سخت می‌توانستند درک کنند که خودروها و هواپیماها چگونه کار می‌کنند. بهره‌گیری از انرژی اتمی فقط در حد تئوری وجود داشت و شاید اکنون نیز برای عده‌ای در ابتدای قرن بیست و یکم بسیار سخت باشد که باور کنند بشر روبوتهای میکروسکوپی خواهد ساخت و خط مونتاژ میکروسکوپی داشته باشد. تولید چنین محصولات خارق العاده‌ای حاصل بخشی از دانش بشری است که به آن نانوتکنولوژی می‌گویند.